Jean Monnet Chair – Civil Society and Migration Talks Episode 2

Sivil Toplum ve Göç_ Metin Corabatir

Yaşar Üniversitesi “Türkiye-AB İlişkilerinde Göç” başlıklı  Avrupa Birliği Jean Monnet Kürsüsü etkinlikleri kapsamında hazırlanan Sivil Toplum ve Göç Sohbetleri’nin 22 Aralık 2020 Salı günü konuğu,  İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (İGAM) Başkanı Sayın Metin ÇORABATIR olacaktır.  

Doç. Dr. Gökay ÖZERİM moderatörlüğünde 14:30 -15:45 saatleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek etkinliğin bu bölümünün konusu ‘Uluslararası Koruma Rejiminin Gelişiminde Sivil Toplumun Rolü’dür.

Etkinliğe kayıt olmak için https://forms.gle/P6j5Nqh3G9N1LhA29 adresinde yer alan formun 21 Aralık 2020 gün sonuna kadar doldurulması gerekmektedir.

Etkinliğe erişim için link, 22 Aralık 2020 Salı günü kayıt olan katılımcılara e-posta yoluyla iletilecektir.

Konuşmacı hakkında:

Metin Çorabatır,  İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (IGAM) Başkanlığını yürütmektedir. 1995 – 2013 yılları arasında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Dış İlişkiler Müdürü ve Basın Sözcüsü olarak görev yapmıştır. Sayın Çorabatır, 1977 – 1995 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen pek çok basın kurumunda gazeteci olarak çalışmıştır ve  yetkinlik alanlarını sığınma, insan hakları hukuku, anayasa hukuku, Türkiye ve Birleşmiş Milletler konuları oluşturmaktadır.