Reach-Out Erasmus+ KA 2 Strategic Partnership Project Local Testing Sessions

REACH OUT Projesi Pilot Uygulama Çalıştayı

Yaşar Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülmekte olan ve Eski Avrupa Gönüllü Hizmeti Gönüllüleri Gençlik Derneği’nin (TREXEVS)  ortağı olduğu “Genç Göçmen ve Mültecilere Ulaşmak için Gençlik Çalışanlarının Güçlendirilmesi” isimli Erasmus+ projesi kapsamında; gençlik çalışanlarının göçmen ve mülteci gençlere destek olma konusunda yeterliliklerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanan eğitim modülleri pilot uygulama çalıştayı 20-21 Şubat 2018 tarihlerinde ücretsiz olarak düzenlenecektir.

 

Çalıştaya göçmen ve mülteciler ile gençlik alanlarında çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bu alanlarda bağımsız veya gönüllü olarak çalışan gençlik çalışanları katılabilir. Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlı olup son başvuru tarihi 26 Ocak 2018 Cuma günüdür. Çalıştayın her iki gününe de katılım zorunlu olup katılımcılara sertifika verilecektir.

 

Çalıştay boyunca ele alınacak eğitim modülü başlıkları “Göç Olgusunu Anlamak” ve göçmen ve mülteciler için “Faaliyet  Geliştirme ve Uygulama”dır. Proje hakkında ayrıntılı bilgilere https://reachout.yasar.edu.tr/ sayfasından ulaşılabilir. Ayrıntılı çalıştay programı katılımı onaylanan katılımcılara ayrıca iletilecektir.

 

Başvuru için: https://goo.gl/forms/DWHfjtYi39M3qfsi1

(Not: Çalıştay dili Türkçe olmakla birlikte, İngilizce bilgisi tercih sebebidir.)

 

Tarih: 20-21 Şubat 2018 (10:00-17:00)

Yer: Yaşar Üniversitesi, Bornova Selçuk Yaşar Kampüsü

Son Başvuru Tarihi: 26 Ocak 2018 Cuma